Botë

10,100 raste me COVID-19 në Brazil në 24 orë

 

Brazili ka regjistruar 10,100 raste pozitive me koronavirus në 24 orët e fundit dhe 190 të vdekur, ka thënë ministria e shëndetësisë.

Brazili ka shënuar mbi 5.5 milionë raste që nga përhapja e virusit aty, teksa numri i të vdekurve është rritur në 160,074, raporton Reuters.