Botë

Obama: Trumpi ka dështuar ta marrë seriozisht pandeminë e presidencën

Obama: Trumpi ka dështuar ta marrë seriozisht pandeminë e presidencën
Foto: Reuters
 

Duke e quajtur Joe Bidenin “vëlla” të tij, ish-presidenti i SHBA-së, Barack Obama e ka akuzuar presidentin Donald Trump, se ka dështuar ta marrë seriozisht pandeminë e koronavirusit dhe po ashtu presidencën, shkruan agjencia AP.

Demokratët po mbështeten te presidenti i parë afro-amerikan i SHBA-së, Obama, për të aktivizuar votuesit afro-amerikan në Michigan në ditët e fundit të fushatës zgjedhore. Zgjedhjet presidenciale në SHBA mbahen më 3 nëntor.