Botë

Momenti i tërmetit në Turqi filmohet nga një lojtar i video-lojërave

Foto: Twitter
 

Momentet e lëkundjeve të tokës në Turqi janë filmuar nga një lojtar i video-lojërave, derisa po luante në kompjuterin e tij. Tërmeti 7 shkallësh që shkundi Turqinë la mbi 20 persona të vdekur ndërsa raportohen mbi 700 të lënduar

Lojtari ishte duke ndarë një video direkte me ndjekësit e tij dhe tërmeti filloi ta dridhte dhomën ku qënrdronte. Ai filloi të krijonte panikë dhe u largua nga dhoma për t’u bashkuar me familjarët. Dridhjet e kompjuterit të tij shtoheshin nga tërmeti ndërsa në video dëgjohen sendet duke u thyer. Më pas, dëgjohet edhe qeni i tij që fillon të bërtiste nga tmerri.