Botë

Putini thotë se afër 5,000 njerëz janë vrarë në konfliktin në Nagorno-Karabakh

Foto: Ilustrim
 

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë të enjten se Moska beson se janë vrarë rreth 5,000 njerëz në luftimet mes Azerbajxhanit dhe forcave etnike armene në rajonin Nagorno-Karabakh.

“Ka shumë të vrarë nga të dyja anët, më shumë se 2,000 nga të dyja palët”, ka thënë Putini, raporton Reuters.