Botë

Shtatë të vdekur e 132 raste të reja me COVID-19 në Mal të Zi

 

Gjendja me pandeminë në Mal të Zi po vështirësohet nga dita në ditë. Instituti për Shëndetësi Publike i këtij vendi ka njoftuar për shtatë pacientë të vdekur si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit dhe për 132 raste të reja pozitive.

Rastet pozitive kanë rezultuar nga 777 mostra të marra në terren.