Botë

Azerbajxhani akuzon Armeninë për sulm me raketa

Azerbajxhani akuzon Armeninë për sulm me raketa
Foto: AP

Autoritetet në Azerbajxhan thonë se një sulm me raketa në qytetin e Ganjës vrau të paktën 12 vetë dhe plagosi 40 të tjerë të shtunën.

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit tha se qytetet Ganja dhe Mingachevir u goditën me raketa të lëshuara nga dy pika të ndryshme në Armeni.