Botë

Ministrat e Jashtëm të Azerbajxhanit dhe të Armenisë takohen në Moskë

Ministrat e Jashtëm të Azerbajxhanit dhe të Armenisë takohen në Moskë
 

Armenia dhe Azerbajxhani kanë konfirmuar se ministrat e tyre të Jashtëm do të marrin pjesë në bisedimet në Moskë, të premten.

Ministria e Jashtme ruse është cituar nga Agjencia e Lajmeve RIA të ketë deklaruar se Armenia dhe Azerbajxhani kanë pranuar ofertën për të diskutuar pas ftesës së Kremlinit.