Botë

Infektimi i Trumpit me koronavirus e zhyt fushatën në paqartësi

Infektimi i Trumpit me koronavirus e zhyt fushatën në paqartësi
 

Pak orë pasi që njoftoi se ka rezultuar pozitiv në testin për COVID-19, Donald Trump e anuloi një udhëtim të planifikuar në Florida për tubim të fushatës dhe bëri të ditur se ai dhe zonja e Parë, Melania Trump, e cila po ashtu rezultoi pozitive, do të hyjnë në izolim.

“Do ta nisim izolimin dhe procesin e shërimit menjëherë”, shkroi Trump në “Twitter”. “Do ta kalojmë këtë gjë SË BASHKU!”, shkruan The Guardian.