Botë

Armenia akuzon Turqinë se ia ka rrëzuar një aeroplan ushtarak

Armenia akuzon Turqinë se ia ka rrëzuar një aeroplan ushtarak
Foto: Reuters

Armenia e ka akuzuar Turqinë se ia ka rrëzuar një nga aeroplanët ushtarak dhe se piloti ka vdekur gjatë këtij sulmi, transmeton agjencia Reuters.

Ministria e Mbrojtjes e Armenisë ka thënë se një aeroplan ushtarak armen SU-25 është rrëzuar nga një aeroplan luftarak turk F-16.