Botë

India pritet të kalojë edhe SHBA-në me rastet në rritje me COVID-19

India pritet të kalojë edhe SHBA-në me rastet në rritje me COVID-19
Foto: AP
 

India ka regjistruar 92,605 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit dhe pritet që me shifrat në rritje, të kalojë SHBA-në, si vendi më i goditur javët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë të dielën ka njoftuar edhe për 1,133 të vdekur duke e dërguar totalin në 86,752, raporton AP.