Botë

Dy të vdekur dhe 14 të lënduar nga të shtënat me armë në New York

Dy të vdekur dhe 14 të lënduar nga të shtënat me armë në New York
Foto: Ilustrim

Dy njerëz kanë vdekur dhe 14 të tjerë janë plagosur pas disa të shtënave me armë në një festë në Rochester, New York, ka thënë policia.

Një burrë dhe një grua kanë vdekur të shtunën, ka thënë shefi i përkohshëm i policisë, Mark Simmons, raporton The Guardian.