Botë

Vuçiqi kthen në Presidencë flamurin e BE-së

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq e ka kthyer flamurin e Bashkimit Europian në ndërtesën e Presidencës së dhe ky është një nga hapat që ai e ka bërë, transmeton Koha.net.

Në Presidencën e Serbisë, njofton portali i Beogradit “Blic” sërish është vënë flamuri i BE-së të cilën e kishte larguar ish – kryetari Tomislav Nikoliq.