Botë

Tjetër përplasje e trenave në Çeki: një i vdekur e 35 të lënduar

Tjetër përplasje e trenave në Çeki: një i vdekur e 35 të lënduar
Foto: AP

Një person ka vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur nga përplasja e dy trenave në Republikën Çeke. Kanë bërë të ditur autoritetet të mërkurën.

Ky është aksidenti i dytë fatal që ndodh në hekurudhat e Çekisë këtë muaj.