Botë

Vdes e bija e Nelson Mandelës

Vdes e bija e Nelson Mandelës
 

Zindzi Mandela, vajza e ikonave të luftës kundër aparteidit në Afrikën e Jugut, Nelson Mandelës dhe Winnie Madikizela-Mandelës, ka vdekur, njoftoi televizioni publik SABC.

Ajo vdiq në Johannesburg të hënën në mëngjes në moshën 59 vjeç, transmeton Syri. Vdekja është konfirmuar nga një burim i familjes, raporton SABC.