Botë

Trumpi mohon se ishte futur në bunker, shkaku i protestave

Trumpi mohon se ishte futur në bunker, shkaku i protestave
Foto: Reuters

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka mohuar se është futur në bunker të Shtëpisë së Bardhë të premten shkaku i protestave.

Duke foluar për radion “Fox News”, ai ka thënë se kishte zbritur në bunker për një periudhë shumë të shkurtër dhe kishte të bënte më tepër me një inspeksion.