Botë

Gjermania thotë se e ka nën kontroll koronavirusin

Foto: Reuters
 

Përhapja e koronavirusit në Gjermani po menaxhohet pasi numri i pacientëve të shëruar ka qenë më i lartë se numri i infeksioneve të reja këtë javë, ka thënë ministri i Shëndetësisë Jens Spahn të premten.

Kancelarja Angela Merkel ka thënë se Gjermania do të ndërmarrë hapa për lehtësim të masave të izolimit duke rihapur disa dyqane javën e ardhshme dhe shkollat me datën 4 maj.