Botë

Koronavirusi futet në kampin e emigrantëve në Greqi, shkaktohet panik

Koronavirusi futet në kampin e emigrantëve në Greqi, shkaktohet panik

Greqia ka futur në karantinë kampin e dytë me emigrantë, pasi një 53-vjeçar ka dalë pozitiv në testin për koronavirus, njoftoi Ministria për Migracion e këtij shteti ditën e diele.

Burri afgan, i cili është infektuar, jeton me familjen e tij dhe qindra azilkërkues tjerë në kampin Malakasa.