Botë

Sulm me bomba në një tempull fetar në Afganistan

Foto: Ilustrim
 

Sulmues vetëvrasës të panjohur kanë sulmuar një tempull të grupit Sikë, në kryeqytetin afgan të Kabulit, duke bllokuar qindra njerëz brenda, thanë zyrtarët më 25 mars.

Nuk ka informacione se sa persona morën pjesë në sulm dhe kush ishin ata.