Botë

Tërmet në Greqi

Foto: Ilustrim
 

Një tërmet ka goditur Greqinë, me magnitudë 4.0 të shkallës rihter.

Epiqendra ishte në jug të Greqisë, 2 km në veri të Pyrgos dhe 5 km në perëndim të Varvasaina. Lëkundjet u ndjenë edhe në kryeqytet, në Athinë.