Botë

Tërmet i fuqishëm në Turqi, tetë të vdekur

Tërmet i fuqishëm në Turqi, tetë të vdekur

Tetë persona kanë vdekur dhe shumë të tjerë janë bllokuar nën rrënoja pas shembjes të banesave në juglindje të Turqisë të dielën, pasi një tërmet 5.7-shkallësh goditi vendin.

Tre nga të vdekurit ishin fëmijë. 21 persona raportohet të jenë lënduar, përfshirë tetë në gjendje kritike, ka bërë të ditur ministri i Brendshëm, Suleyman Soylu, raporton “Reuters”.