Botë

Turqia thotë se asnjë nga të evakuuarit nuk bartin simptoma të koronavirusit

Turqia thotë se asnjë nga të evakuuarit nuk bartin simptoma të koronavirusit
 

Ministri turk i Shëndetësisë të dielën tha se mostrat testuese nga 42 personat e evakuuar me aeroplan nga Wuhani, Kinë – që është edhe epiqendra e koronavirusit – do të publikohen të hënën.

Duke folur para mediave në kryeqytetin Ankara, Fahrettin Koca ritheksoi se nuk ka ndonjë shenjë të virusit në mesin e të evakuuarve, të cilët arritën në Ankara të shtunën vonë, dhe shtoi se s’ka asnjë rast të koronavirusit të diagnostikuar në Turqi, raporton AA.