Botë

Reagon presidenti turk Erdogan pas tërmetit vdekjeprurës

 

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm që goditi Turqinë, e ku mbetën të vdekur 14 persona e mbi 200 të lënduar.

Në një postim në Twitter, Erdogani thotë se qeveria turke po punon dhe është duke marrë masat e nevojshme t’u dalë në ndihmë të lënduarve.