Botë

Marina australiane nis operacionin për evakuimin e banorëve të bllokuar nga zjarri

 

Marina australiane ka filluar një operacion për të evakuuar qindra njerëz të bllokuar në qytetin e shkatërruar nga zjarri, Mallacoota.

Rreth 4,000 banorë dhe turistë janë bllokuar në plazh që nga e hëna në mbrëmje, kur zjarret bllokuan rrugët dhe përfshinë qytetin, në shtetin Victoria, transmeton KTV.