39 personat e vdekur në kamionin frigorifer drejt Anglisë, janë shtetas kinezë

39 personat e vdekur në kamionin frigorifer drejt Anglisë, janë shtetas kinezë

24 October 2019 12:38

Është identifikuar përkatësia kombëtare e 39 trupave të pajetë, që u gjetën brenda kamionit frigorifer drejt Anglisë.

Raportohet se të 39 personat e gjetur të vdekur në kamionin e tmerrit, drejt Anglisë, janë shtetas kinezë, përcjell Panorama.

Sipas BBC, policia po vazhdon të marrë në pyetje shoferin e kamionit Mo Robinson, 25 vjeç, i cili u arrestua nën dyshimin e vrasjes.

Oficerët në Irlandën Veriore kanë bastisur dy shtëpi dhe Agjencia Kombëtare e Krimit tha se po punonte për të identifikuar “grupet e krimit të organizuar që mund të kenë luajtur një rol”.

Stafi i ambulancës zbuloi kufomat e 38 të rriturve dhe një adoleshenti në kamion në Parkun Industrial Waterglade në Grays, pas alarmit qe u dha.

Traileri mbërriti në Purfleet nëpërmjet lumit Thames, nga Zeebruge e Belgjikës.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme