Botë

Së paku 63 të vdekur nga sulmi i mbrëmshëm në një dasmë në Kabul

Së paku 63 të vdekur nga sulmi i mbrëmshëm në një dasmë në Kabul
 

Një sulmues vetëvrasës vrau 63 dhe lëndoi 182 të tjerë në një dasmë në kryeqytetin afgan të shtunën mbrëma, ka bërë të ditur ministria e Mbrojtjes atje, derisa dhuna nuk tregon shenja të qetësimit pavarësisht shpresave për një marrëveshja për tërheqjen e trupave amerikane.

Sulmi erdhi derisa talebanët dhe SHBA-ja po tentojnë të negociojnë një marrëveshje për tërheqjen e forcave amerikane në shkëmbim të një përkushtimi nga ana e talebanëve për bisedime për siguri dhe paqe me qeverinë e Afganistanit të mbështetur nga SHBA-ja, raporton Reuters.