Botë

Hahn, optimist për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Foto: AFP
 

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut ka të ngjarë të sigurojnë rekomandimin pozitiv nga Komisioni Evropian për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit, tha komisionari për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, për DPA-në.

Ai tha se "është i bindur" se Komisioni do ta lëshojë këtë rekomandim në fund të majit.