Botë

Biden shpall të enjten kandidaturën për President

Biden shpall të enjten kandidaturën për President
 

Ish-zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden, nën Presidencën e Barack Obamës, pritet të shpallë nga kjo e enjte fushatën e tij për të garuar për president të Shteteve të Bashkuara në zgjedhjet e vitit 2020.

Raportime të tilla janë dhënë nga shumë medie, amerikane dhe ndërkombëtare, ndërsa burime të “The Guardian” pranë Biden kanë thënë se ai pritet ta shpallë kandidaturën, përmes një videoje që do të publikohet ditën e enjte, ndërkohë që planifikon të zhvillojë një takim në Pittsburgh të hënën e ardhshme.