Botë

Trump paralajmëron bisedime me presidentët rus dhe kinez rreth Venezuelës

Foto: Reuters
 

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se “me gjasë” do të bisedojë me homologun e tij rus Vladimir Putin dhe atë kinez Xi Jinping, lidhur me situatën në Venezuelë.

SHBA-ja ka qëndrim të kundërt me Rusinë dhe Kinën lidhur me krizën në Venezuelë.