Kryeministrja e Zelandës së Re premton se s’do t’ia përmend emrin vrasësit të 50 personave Foto: Reuters

Kryeministrja e Zelandës së Re premton se s’do t’ia përmend emrin vrasësit të 50 personave

19 March 2019 09:58

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern ka premtuar se kurrë nuk do t’ia përmend emrin vrasësit të 50 personave në dy xhami në qytetin Christchurch.

Ardern ka thënë se nuk do t’ia japë famën që vrasësi po kërkonte duke përdorur gjykatën si platformë të ideologjisë së tij, transmeton KTV.

Australiani Brenton Tarrant është akuzuar për vrasje dhe pritet të kthehet në gjykatë më 5 prill.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme