Botë

Ish-ministri izraelit dënohet me 11 vjet burgim për kontrabandë me drogë

Ish-ministri izraelit dënohet me 11 vjet burgim për kontrabandë me drogë
 

Një gjykatë në Izrael ka dënuar ish-ministrin e energjisë, Gonen Segev me 11 vjet burgim për spiunim te shteti kundërshtar, Irani.

Prokurori, Geula Cohen u ka thënë gazetarëve në gjykatën në Jerusalem më 26 shkurt, se gjyqtari ka marrë vendim kundër Segev, pasi ky i fundit ka pranuar fajësinë për akuzat rreth spiunimit dhe bartjes së informatave në Iran.