Botë

Të paktën tetë të vdekur nga zjarri në Bangladesh

Të paktën tetë të vdekur nga zjarri në Bangladesh

Të paktën tetë persona kanë humbur jetën pasi një zjarr i madh përfshiu mbi 200 shtëpi në qytetin Çatogram të Bangladeshit, njoftuan autoritetet.

Zjarri shpërtheu në orët e para të 17 shkurtit, kur banorët ishin ende në gjumë, tha për Dpa Ali Ahmed, shef i Shërbimit të Zjarrit dhe Mbrojtjes Civile, transmeton rel.