Botë

Pompeo diskuton me princin saudit vrasjen e Khashoggit

Pompeo diskuton me princin saudit vrasjen e Khashoggit

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo pritet të takohet me princin saudit të kurorës, Muhammad bin Salman më 14 janar, dhe është planifikuar që bisedimet e tyre të fokusohen në hetimet rreth vrasjes së gazetarit saudit, Jamal Khashoggi.

Disa të dhëna të CIA-s kanë fajësuar princin saudit për dhënien e urdhrit në vrasjen e Khashoggit brenda konsullatës saudite në Stamboll më 2 tetor të vitit të kaluar.