Kryetari i PE-së, Tajani: Mirëpresim Mayn, por s’ka rinegocim për Brexitin

Kryetari i PE-së, Tajani: Mirëpresim Mayn, por s’ka rinegocim për Brexitin

11 December 2018 11:45

Strasburg, 11 dhjetor - Mirëpresim kryeministren, Theresa May, por nuk mund të ndryshojmë një vendim që tashmë është marrë, deklaroi kryetari i Parlamentit Europian, Antonio Tajani lidhur me një rihapje të mundshme të negociatave të Brexit me Mbretërinë e Bashkuar.

“Parlamenti Europian ka arritur një dakordësi”, tha Tajani, duke u bashkuar me qëndrimin e shprehur nga presidenti i Komisionit, Jean-Claude Juncker i cili ka përcaktoi marrëveshjen e arritur në negociata si “të vetmen mundësi të mundur’’.

“Uniteti i institucioneve të BE dhe i 27 shteteve anëtare është i rëndësishëm për të gjithë ne’’, shtoi Tajani.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme