Botë

Raketa Soyuz niset drejt hapësirës

 

Raketa ruse Soyuz u nis nga baza Baikonur në Kazakistan drejt Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës me një kozmonaut rus në bord dhe me dy astronautë - njëri kanadez, tjetri amerikan.

Agjencia ruse e hapësirës Roscosmos tha përmes një deklarate të postuar në Twitter se raketa Soyuz është nisur me sukses drejt orbitës.