Botë

SHBA-ja hap sërish pikën kufitare me Meksikën

SHBA-ja hap sërish pikën kufitare me Meksikën
Foto: AFP

Shtetet e Bashkuara kanë rihapur pikën kryesore kufitare me Meksikën, pasi fillimisht ishte mbyllur për disa orë, meqë zyrtarët amerikanë kanë përdorur gaz lotsjellës për të larguar protestuesit që kanë tentuar të kalojnë përtej zonës që ndan dy shtetet.

Zona kufitare në San Ysidro që ndan San Diegon me Tijuanën ishte mbyllur në të dyja anët më 25 nëntor, ka njoftuar Agjencia amerikane për Mbrojtje të Kufirit dhe Doganave, transmeton REL.