Ky është Maserati Levante Shtorm për 2018-ën

Ky është Maserati Levante Shtorm për 2018-ën

30 tetor 2017 11:36

Për pronarët e Crossoverit luksoz të Maseratit, Levante, tani Larte Design, kompania që merret me modifikimin e veturave, ofron një paketë të re.

Paketa e quajtur “Shtorm” përfshinë aerodinamikën e bërë nga fibra të karbonit (spoileri i përparmë, vrimat për ajër në mbrojtësin e përparmë, vrimat në kofano, pragjet, spoiler i pasmë, difuzer i pasmë...), si dhe disa sete të rrotave nga alumini dhe sistemin e modifikuar të shkarkimit të gazrave, transmeton Koha.net. Maserati Levante Shtorm do të jetë modeli për vitin 2018.

Në foto është shihet modeli Levante S me motor 3.0-litër Twin-Turbo V6 me kapacitet prej 430 kuajfuqi.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme