Auto

Golfi super sportiv i garave

 

Volkswagen ka zbuluar një version të ri për pistë garash të versionit të Golf Mk7.

Ai quhet Golf GTI TCR, ndërsa është i dizajnuar në mënyrë strikte për gara dhe për profesionistët e saj që të garojnë në kampionatin TCR në të gjithë botën, transmeton koha.net.