Auto

Alfa Romeo po përgatit një superveturë për vitin e ardhshëm

 

Alfa Romeo po punon për zhvillimin e një superveturë për nder të ekipit të saj F1, por edhe motorit të famshëm V6 me dy turbo që fuqizon Giulia Quadrifoglio, shkruan Autocar.

Drejtori i Alfa Romeo, Jean-Philippe Imparato, ka thënë së fundmi se ka një mision që t'u japë një dërgesë të denjë veturave me motorë me djegie të brendshme, siç do të jetë 33 Stradale, prodhimi i të cilave do të përfundojë në vitin 2025 dhe të ardhmen e kompanisë do ta marrin përsipër automjetet elektrike.