Mercedes krijon një G-Wagon super luksoz të cilin mund ta blejnë vetëm 99 njerëz

Mercedes krijon një G-Wagon super luksoz të cilin mund ta blejnë vetëm 99 njerëz

14 shkurt 2017 23:19

Mercedes ka zbuluar një veturë të re luksoze të linjës së tyre Maybach, për terrene të vështira i cili është më shumë si limuzinë se sa SUV, transmeton koha.net.

Ai quhet Mercedes G650 Landaulet, ka hapësirë shumë të madhe ndërsa ulëset janë të dizajnuara që të jenë më komfore se sa shtretërit.

Mercedes G650 është gjysmë pa tavan, për t’ju ofruar pasagjerëve pamje të qiellit, ndërsa kanë kondicionerin super të madh e të ndarë nga pas, e ku me qelq mund të mbyllin kabinën me shoferin.

Pavarësisht interierit të tij në stilin e limuzinës, vetura është e dizajnuar për terrene të vështira dhe ka motorin V12 biturbo i cili prodhon 630 kuaj fuqi, transmeton koha.net.

Mercedes nuk ka treguar çmimin e tij, por pasi është në linjën luksoze Maybach ai padyshim do të kushtojë mbi 300 mijë euro, ndërsa do të prodhohen vetëm 99 të tillë, të cilët do të prodhohen gjatë këtij viti.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme