Auto

BMW-ja prezanton veturën që ndërron ngjyrat

 

Prodhuesi gjerman i veturave tregoi teknologjinë e re të bojës për ndryshimin e ngjyrave në Panairin e Konsumatorit Elektronik 2022 në Las Vegas.

Duke u mbështetur në E Ink, teknologjinë elektronike të letrës që përdoret në e-lexuesit dhe orën e vjetër Pebble, teknologjia e ngjyrës që ndryshon po bën debutimin e saj në një version koncept të BMW iX që po prezantohet në CES.