Auto

Skoda prezanton gjeneratën e re të Octavia RS

Skoda prezanton gjeneratën e re të Octavia RS
 

Prodhuesi çek i njohur i automjeteve, Skoda, gjatë këtij viti ka prezantuar modeli e ri sportiv Octavia RS iV me motor plug-in hibrid me kapacitet në total prej 245 kuajfuqi. Ky është modeli i parë RS elektrik i këtij prodhuesi.

Ndërsa tani, çekët kanë përgatitur gjeneratën e re të Octavia RS me motor benzinë dhe naftë, përsëri në version Liftback dhe Combi.