Auto

Testohet Jeep Wrangler EcoDiesel

Testohet Jeep Wrangler EcoDiesel
 

Jo aq shumë moti, ishin në dispozicion vetëm katër zgjidhje për të blerë një Jeep Wrangler: me dy dyer apo katër, kulm i butë apo i mbyllur, manual apo automatik, dhe ngjyrën. Por tani kemi edhe pesë opsione të motorëve për të zgjedhur, dhe e fundit është motori dizel, shkruan Motortrend.

Motori EcoDiesel i Jeep-it është 3.0 trubodizel dhe me tetë shpejtësi, dhe vjen me opsionin automatik ose manual, por vetëm në veturat me katër dyer, transmeton KOHA.