Auto

Zbulohet dizajni i Volkswagenit SUV Coupe

Zbulohet dizajni i Volkswagenit SUV Coupe

Volkswagen Tiguanit si duket do t'i shtohet edhe një version i ri gjatë kësaj vere, modeli Coupe.

Ky model besohet se do të quhet Tiguan X, por ende nuk dihet sigurt. Volkswagen me këtë model do të rivalizojë direkt Mercedes GLC Coupe si dhe BMW X6, transmeton KOHA.