Arquues Scarabee, automjeti i ri ushtarak i Volvos

Arquues Scarabee, automjeti i ri ushtarak i Volvos

17 July 2019 22:53

Arquus Defense është një filial e grupit të Volvos dhe tani prezanton modelin më të ri të saj.

Fjala është për Scarabee, një automjet i ri ushtarak, transmeton Koha.net.

Pjesa më e veçantë te ky automjet janë rrotat e tij, të cilat mund të kontrollohen të katërtat njëkohësisht.

Gjithashtu, Arquus Scarabee është në version hibrid dhe ka motor dizel me kapacitet prej 224 kW/305 kuajfuqi dhe një motor elektrik me kapacitet prej 77 kW/105 kuajfuqi, si dhe ka sistemin e tërheqjes me të gjitha rrotat.

Për më tepër, shikoni videon.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme