Aston Martin zbulon dizajnin e super-veturës së re - DBS GT Zagato Foto: Motor1

Aston Martin zbulon dizajnin e super-veturës së re - DBS GT Zagato

10 July 2019 19:29

Prodhuesi britanik ka publikuar fotografitë e reja të modelit DBS GT Zagato të shtrenjtë që do të prodhohet në një edicion shumë të kufizuar.

Aston Martin DBS GT Zagato është i bazuar në modelin e DBS Superleggera dhe njëherësh kjo super-veturë më e re e këtij prodhuesi i përket familjes së versionit të veçantë që rezulton nga bashkëpunimi me kompaninë Zagato.

  • Foto: Motor1
  • Foto: Motor1

DBS GT Zatago ka motor 5.2-litër V12 me kapacitet prej 725 kuajfuqi.

Prodhimi i DBS GT Zagato fillon në 2020-ën, dhe dërgesat e para të kësaj super-veture do të fillojnë në tremujorin e fundit të të njëjtit vit./ksp

Komentet

Shto koment

Të ngjashme