Auto

Koncepti i ri i Citroenit, një “dhomë dite” e çuditshme në rrota

 

Kompania e njohur franceze e veturave, Citroen, këtë vit do të shënojë 100-vjetorin e themelimit dhe për nder të këtij jubileu të veçantë ka përgatitur disa koncepte.

Koncepti i parë ka pasur premierën në fillim të muajit mars në panairin e veturave që është mbajtur në Gjenevë - fjala është për konceptin AmiOne, veturë elektrike për qytet e cila paraqet vizionin e Citroenit për mobilitetin urban, transmeton Koha.net. Ndërsa sot, premierën e ka pasur edhe një koncept tjetër.