Auto

Skoda zbulon SUV-in e ri më të vogël në tregun europian

Skoda zbulon SUV-in e ri më të vogël në tregun europian

I shumëprituri SUV-i për qytet i Skodës, i paralajmëruar nga viti i kaluar në panairin e Gjenevës si koncepti Vision X, do të ketë premierën botërore në fillim të muajit të ardhshëm në Geneva Auto Show 2019.

SUV-i në fjalë është Skoda Kamiq, ku sipas deklaratave nga fabrika, fjala “Kamiq” vjen nga gjuha Inuit – nga populli që jeton në veri të Kanadasë dhe Greenlandës, që nënkupton diçka që përputhet në mënyrë të përsosur dhe që i përgjigjet çdo situate, transmeton Koha.net.