Subaru zbulon detajet e Outbackut të ri

Subaru zbulon detajet e Outbackut të ri

10 February 2019 18:37

Kompania e njohur japoneze e veturave, Subaru, në panairin aktual të veturave në Chicago prezantoi gjeneratën e re, të shtatën, të limuzinës Legacy dhe lëvizja e ardhshme logjike është lansimi i modelit Outback.

Pritet që gjenerata e re e Outbackut të bazohet në platformën Subaru Global.

Modeli bazë i këtij modeli do të jetë në dispozicion me motor 2.5-litër me katër cilindra e 185 kuajfuqi, si dhe motori Turbo me 260 kuajfuqi, transmeton KosovaPress. Të dy versionet do të vijnë me sistemin e tërheqjes me të gjitha rrotat dhe ma marshin automatik CVT si opsion i vetëm.

Image

Pjesa e përparme e Outbackut të ri do të bazohet në modelin Legacy. Ndërsa Legacy do të dalë në shitje në vjeshtë, Subaru Outback i ri, në varësi të datës së premierës, do të mbërrijë në shitje me shumë gjasa para fundit të këtij viti ose më së largu në fillim të vitit 2020.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme