Audi RS4+ i ABT-së, një motoski i përsosur Foto: Motor1

Audi RS4+ i ABT-së, një motoski i përsosur

19 January 2019 20:25

Kompania e njohur ABT Sportsline, e cila merret me modifikimin e veturave, për panairin e sivjetmë të veturave që do të mbahet në muajin mars në Gjenevë, Zvicër, paralajmëron edhe një RS4 Avant të modifikuar të Audit.

Në Gjenevë do të prezantohet edhe ky Audi RS4+ me ngjyrë të eksterierit të kuqe “Misano”, motori i të cilit, 2.9-litër V6 Bi-Turbo, është i përforcuar në 523 kuafjuqi, transmeton Koha.net.

Sa i përket të dhënave për përshpejtim dhe shpejtësinë maksimale, ABT Sportsline ende nuk i ka zbuluar.

Gjithashtu, Audi RS4+, i cili duket si një motoski i përsosur, vjen me disa pjesë nga fibra të karbonit, sistemin sportiv të shkarkimit të gazrave, rrotat 20-inç nga alumini me ngjyrë të zezë, amortizatorët e modifikuar, si dhe interier të modifikuar (detaje nga fibra të karbonit, lëkurë Alcantara, etj.).

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme