Auto

Vëllai i vogël i Skoda Karoq dhe Kodiaq do të debutojë në Gjenevë

Vëllai i vogël i Skoda Karoq dhe Kodiaq do të debutojë në Gjenevë
Foto: Autoexpress

Kompania e njohur çeke e veturave, Skoda, ka njoftuar se Crossoverin e saj të ri do ta prezantojë në muajin mars në panairin e sivjetmë të veturave i cili do të mbahet në Gjenevë.

Modeli i ri kombinon përfitimet e një SUV-i (pozitë më të lartë të ulëseve, hyrje/dalje më e lehtë) me gatishmërinë dhe drejtimin e një modeli kompakt, transmeton KosovaPress.